ابزار ahrefs

اکثر وبمسترهای حرفه‌ای از ابزارهای تجزیه و تحلیل سایت برای تهیه یک نسخه از گزارش وب سایت خود متکی به افزونه ها می باشند. از این افزونه ها می توانید برای بررسی وضعیت موجود وب سایت و همچنین به عنوان یک راهنما برای مطالعه تحلیل وب سایت های خود مورد استفاده قرار دهید. این ابزارها به شما در انتخاب کلمات کلیدی، تحلیل محتوا، تحقیق درباره بک لینک ها، آنالیز سئو، تجزیه و تحلیل صفحات وب سایت خود و… کمک بگیرید. حال در این بخش از میزبان سایت ابزار ahrefs را معرفی و توضیح خواهیم داد، باید بدانید که در داخل آن 6 ابزار کاربردی ahrefs وجود دارد که بسیار حائز اهمیت می باشد، با ما همراه باشید:

ابزار ahrefs

همانطورکه میدانید برای اینکه بخواهید وب سایت خود را توسط ابزارها تجزیه و تحلیل کنید کمی دشوار و زمان‌بر می‌باشد. از همین رو بسیاری از ابزارهای پولی و رایگان به همراه پایگاه داده، ساختار آنالیز گوناگون و پارامترهای رتبه بندی برای بازاریابی دیجیتال در دسترس وبمسترها قرار گرفته است، لذا مهم است تا برای بهبود وب سایت خود یک انتخاب دقیق و مطمئن داشته باشید. حال در ادامه 6 ابزار کاربردی ahrefs را برای شما کاربران عزیز توضیح خواهیم داد.

تأکید متخصصان به ابزار ahrefs

در بین ابزارهای تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال که متخصصان در استفاده از آن در امر تحلیل رقبا، تجزیه و تحلیل Backlinks، بررسی محتوا، جستجو برای کلمات کلیدی، رتبه بندی URL و… می‌توان به ابزار ahrefs اشاره کرد. درواقع شما میتوانید با کمک ابزار ahrefs برای سئو وب سایت خود تجزیه و تحلیل را به طور گسترده انجام دهید. 6 ابزار کاربردی ahrefs معیارهای گوناگونی در ارتباط با تجزیه و تحلیل و در اختیار گذاشتن نتایج برای وبمسترها بسیار مفید و دقیق می‌باشد.

6 ابزار کاربردی ahrefs

جالب است بدانید که ابتدا ابزار ahrefs تنها برای توسعه و تحلیل بک لینک‌ها در دسترس بود که امروزه به شکل تخصصی ابزارهای زیادی را در اختیار وبمسترها گذاشته است که در زیر به 6 ابزار کاربردی ahrefs اشاره کرده و هریک را جداگانه توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید:

  • توسعه و تحلیل بک لینک‌ها
  • انتخاب و تحلیل کلمات کلیدی
  • بررسی محتوا
  • رتبه بندی و ahrefs rank
  • Link Intersect
  • تجزیه و تحلیل رقبا یا competitor analysis

توسعه و تحلیل بک لینک‌ها

برای آشنایی با 6 ابزار کاربردی ahrefs و همچنین از شناخته ترین ابزارها برای بررسی بک لینک ها می‌توان به ابزار ahrefs اشاره کرد. این مجموعه به شکلی می‌تواند تجزیه و تحلیل کامل از بک لینک‌های دریافتی از دیگر سایت‌ها را ارائه دهد،همچنین میتوانید با این ابزار از بک لینک‌های وب سایت‌های رقبا آمار کاملی را در اختیار داشته باشید. همان‌طور که میدانید برای قرار گرفتن وب سایت در رتبه های برتر توسط موتورهای جستجو باید از بک لینک‌های با کیفیت استفاده کنید، به مانند تصویر زیر توسط ابزار ahrefs میتوانید مقدار بک لینک‌های وب سایت خود را مشاهده کرده و مقایسه ای با ماه‌ها یا هفته های گذشته با رقبای خود داشته باشید.

ابزار ahrefs

انتخاب و تحلیل کلمات کلیدی

با ابزار ahrefs میتوانید نسبت با انتخاب کلمات کلیدی به بهینه سازی وب سایت خود کمک کنید، همچنین بهترین خصوصیت ابزار ahrefs نسبت به ابزار Google keyword planner شناسایی کلمات کلیدی است که رقبا از آن استفاده می‌کنند. این امکان به شما کمک می‌کند تا با استفاده از این کلمات کلیدی رتبه خود را بهبود بخشید و مانند تصویر زیر این ابزار به شما ورود تمامی کاربران با هر کلمه کلیدی را به طور دقیق نشان می‌دهد.

ابزار ahrefs

بررسی محتوا در ابزار ahrefs

یکی از امکانات جذاب 6 ابزار کاربردی ahrefs کمک به تولید محتوای مفید برای جذب کاربران به وب سایت شما می‌باشد، شما میتوانید با این ابزار محتوای خود را بررسی کرده و بهترین کلمات کلیدی را در محتوای خود استفاده کنید، به این صورت که با نمایش یک لیست از بهترین محتواها بر اساس ترافیک جستجوی طبیعی، اشتراک گذاری در شبکه اجتماعی و دامنه ها را در اختیار وبمسترها می‌گذارد. همچنین این ابزار مانند تصویر زیر با استراتژی نوین خود به تولید محتوای محبوب بازدیدکنندگان برای وبمسترها کمک می‌کند.

رتبه بندی در ابزار ahrefs یا ahrefs rank

از دیگر امکانات این ابزار آنالیز دقیق رتبه بندی از جریان ترافیک وب سایت و همچنین پارامترهای گوناگون در رتبه بندی یک دامنه است، همین‌طور با مقایسه رقبا کمک می‌کند تا رتبه بندی و عملکرد خود را در بازه‌های زمانی گوناگون مشاهده کنید و بتوانید از تلاش و عملکرد خود نسبت به رقبا آنالیز دقیقی داشته باشید.

Link Intersect

وبمسترها می‌توانند با وارد کردن سه دامنه از رقیبان خود در این ابزار به شما اطلاع دقیقی از بک لینک‌های استفاده شده توسط آن‌ها را نمایش می‌دهد. این نکته را یادآور می‌شویم که امکان دارد بعد از آنالیز دقیق رقبا، سایتی که یکی از رقبای شما از آن بک لینک دریافت کرده باشد شما موفق به دریافت بک لینک نشوید، اما قطعاً سایتی که به سه یا بیشتر از رقبای شما بک لینک داده باشد شما هم می توانید از آن بک لینک دریافت کنید و رتبه خود را در گوگل بهبود بخشید.

ابزار ahrefs

تجزیه و تحلیل رقبا یا competitor analysis

همان‌طور که در طول این مقاله گفته شد. ahrefs یک ابزار تجزیه و تحلیل فوق العاده برای آنالیز وب سایت خود و رقبا می‌باشد، با کمک این ابزار میتوانید از کلمات کلیدی مناسب در محتوای خود استفاده کنید و همچنین از ترافیک رقبای خود آنالیز دقیقی داشته باشید، از ابزارهای موجود درahrefs  می‌توان به Backlink checke ، Paid traffic research ، Organic traffic research اشاره کرد.

امیدواریم که این مطلب برای شما کاربران عزیز مفیدواقع شده باشد. ممنونیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. برای یادگیری و آموزش مطالب بیشتر لطفاً به وبلاگ میزبان سایت مراجعه کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس

تـــهــــران، نــیــاوران
مجتمع اطلس مال

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
پنج‌شنبه 9 الی 13

راه ارتباطی

02128422586 | 02128422596
info@mizbansite.com

logo-samandehi

2010-2022 | تمامی حقوق نزد میزبان‌سایت محفوظ میباشد