هاست ایران بهتر است یا هاست خارجی؟

از دغدغه‌هایی که اکثر کاربران به آن می‌اندیشند انتخاب خرید هاست ایرانی و یا خارجی است. یا این که کدام هاست می‌تواند در سئو سایت تأثیر بهتری داشته باشد. در اینجا باید تأیید کنیم که بله سرعت و سئو سایت شما عزیزان رابطه مستقیمی با موقعیت مکانی هاست خریداری شده دارد. حال این را وظیفه خود میدانیم که شما را با راهنمایی درست در ارتباط با خرید هاست و میزبانی وب سایت به سمت جلو پیشرفت سوق دهیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید هاست ایرانی و خارجی ما را تا انتهای این مقاله از میزبان سایت همراهی کنید. در این بخش از میزبان سایت برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارجی؟ را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید:

برای سئو (SEO) هاست ایران بهتر است یا هاست خارجی ؟

برای پاسخ به این سؤال ابتدا باید درک بهتری نسبت به سئو داشته باشیم. نگاه دیگر این است که وب‌سایت ما چه چیزهایی را برای ارائه دارد و کارآیی آن چیست. اما اگر نیاز به جمع‌بندی باشد می‌توانیم با قاطعیت بگوییم که نه تنها تأثیر دارد بلکه هاست خارجی بسیار بهتر می‌باشد. البته سئو به موارد بسیاری نیاز دارد اما برای قدم‌های اول باید از هاست شروع کنیم و تأثیرات هاست ایرانی و خارجی را بر روی سئو وب ‌سایت بررسی می‌کنیم.

هاست ایران برای سئو

تأثیر هاست بر سئو سایت چیست؟

برای درک بهتر این مسئله می‌توانیم مانند از دید خزنده گوگل به قضیه نگاه کنیم. خزنده گوگل در اصل وظیفه رتبه‌بندی و نتایج جستجو را در اختیار دارد و بهترین گزینه‌ای است که می‌توانیم از آن کمک بگیریم. خزنده گوگل یا Crawler همانند انسان‌ها عمل می‌کند. به این صورت که ابتدا صبر می‌کند تا سایت مورد نظر بالا بیاید و طبق الگوریتم‌های طبقه‌بندی شده گوگل نتایج را بررسی می‌کند.

همان‌طور که میدانید گوگل به‌شدت خواهان کوتاه‌تر شدن زمان ورود و خروج و در پایان بررسی سریع است. حال در این بخش اولین گزینه برای دست یافتن به‌سرعت دسترسی سایت انتخاب سرور و هاست می‌باشد. حال اگر سرور شما از سخت‌افزارهای قوی و بر روی دیتاسنترهای مطلوبی قرار گرفته باشد خزنده گوگل ارتباط بهتری با سایت شما برقرار می‌کند.

خزنده‌های گوگل Crawler

همان‌طور که می‌دانید موارد بسیاری برای رتبه‌بندی شما مؤثر هستند، از همین رو Google Crawler به وب مستران در بلاگ رسمی سرچ کنسول خود بارها تأکید کرده است که از سرور و هاست های قوی بهره ببرید. اما تأکید بر سرعت دسترسی برای سایت برخی کاربران را دچار ابهام کرده است. اگر میگوئیم انتخاب هاست برای سئو سایت مهم است به دو دلیل می‌باشد:

  • سرعت دسترسی به سایت برای موتور جستجو

ابتدا باید سرعت دسترسی سایت به موتور جستجو را بالا ببرید. از همین رو زمانی که خزنده گوگل در حال بررسی سایت شما است اولین نکته با اهمیت سرعت دسترسی به صفحات مختلف سایت می‌باشد. به همین دلیل دارا بودن از سرور با کانفیگ قوی و قرار داشتن در مطلوب‌ترین دیتاسنتر بسیار مهم است.

  • سرعت دسترسی به سایت برای کاربران سایت

مرحله بعدی کاربرانی هستند که از وب‌سایت شما بازدید می‌کنند. کاربران با بازدید از یک سایت انتظار سرعت‌بالای لود و زیر 8 ثانیه را دارند. زمانی که این مدت زمان بیشتر شود باعث می‌شود تا کاربر از سایت شما خارج شده و این پرش ناگهانی از سایت شما به گوگل می‌فهماند که یا مطالب ارتباط نداشته‌اند و یا سرعت‌بالا آمدن سایت ضعیف بوده. هرگاه این پرش‌ها در نتایج سایت شما بالا برود رتبه شما دچار افت در نتایج جستجو خواهد شد.

هاست خارجی برای سئو

سرعت دسترسی به سایت با هاست ایرانی

باور غلطی که وجود دارد برخی کاربران داخلی فکر می‌کنند چون در ایران هستند پس استفاده از هاست ایرانی بسیار بهتر بوده و سرعت دسترسی بالاتر است. این باور به دو دلیل اشتباه است:

  • موقعیت مکانی سایت شما امروزه بر سرعت تأثیری ندارد

درگذشته و استفاده کردن از اینترنت Dial Up موقعیت مکانی شما می‌توانست تأثیر چشمگیری داشته باشد. اما امروز استفاده از سایت‌های بسیاری مانند: گوگل، اینستاگرام، تلگرام، بینگ و… از سرورهای خارجی پشتیبانی می‌شوند به همین دلیل کسی از سرعت آن‌ها ایرادی نمی‌گیرد. با توجه به اینکه آپلینک ها خارجی روزبه‌روز بروزرسانی شده و از قدرت بالایی برخوردار هستند.

تنها فرقی که می‌توان به آن اشاره کرد اما قابل لمس نیست و تأثیری ندارد پینگ تایم ها می‌باشد که برای هاست های خارجی 30 میلی ثانیه و برای هاست های ایرانی 70 میلی ثانیه است. اما مزیت قابل تأملی که هاست های خارجی دارند برخورداری از سرویس‌های کلودفلر است. با این سرویس می‌توانید به رایگان امنیت و سرعت سایت خود را بهبود بخشید.حتی با استفاده از سرویس CDN کلودفلر می‌توانید پینگ تایم را تا زمان 80 میلی ثانیه برسانید.

  • برای گوگل پشتیبانی میزبان ایرانی از هاست ناخوشایند است

دلیل اول ارسال اطلاعات از داخل ایران به کشورهای مختلف مدت زمان زیادی را می‌طلبد. اما چون خزنده گوگل ارتباط و دسترسی سریع‌تری به host خارجی دارد بنابراین تبادل اطلاعات بسیار سریع‌تر انجام می‌شود.

دیتاسنترهای گوگل

همان‌طور که می‌دانید در شرکت گوگل در اروپا و آمریکا از دیتاسنترهای زیدی برخوردار است که همین امر دسترسی به سایت را شدیداً افزایش می‌دهد. ارتباط این موضوع و دلیل اصلی آن کراولرها با پینگ سرور و ارتباط شبکه است. همه می‌دانیم که سرعت اینترنت در کشور عزیزمان ایران نسبت به بسیاری از کشورها پائین است. این مسئله ربطی به بهترین سخت‌افزارها ندارد و اهمیت شبکه است که برای تمامی کاربران سرعت دسترسی را تعیین می‌کند.

حال ارتباط قوی و فوق‌العاده هاست های آمریکا، آلمان و فرانسه با کراولرها باعث سرعت و دسترسی هرچه بهتر به سایت است. باید عرض کنیم که دیتاسنترهای میزبان سایت از میزبانی Hetzner برخوردار است و تمامی آپلینک ها مستقیم به دیتاسنتر گوگل مرتبط هستند که به بهبود عملکرد و سرعت برای گوگل ختم می‌شود.

اهمیت آپ تایم هاست

سد دیگری که برای سئو بسیار حائز اهمیت می‌باشد سرعت آپ تایم است. مدت زمان بالا در پاسخگویی سایت به وفور در هاست های ایرانی دیده می‌شود و باعث پائین آمدن آپ تایم می‌شود. اما برخورداری هاست های اروپا از شبکه‌های قوی و میزبانی سرورهای قدرتمند باعث بالا رفتن آپ تایم می‌شود. با قطعی‌های مداوم در هاست های ایرانی گوگل می‌پندارد که سایت شما از دسترس خارج شده درنتیجه به کاهش رتبه شما ختم می‌شود تا کاربران از سایت‌هایی که پاسخگویی سریعی دارند در دسترس قرار بگیرند.

اهمیت هاست برای سئو

دلیل استفاده برخی سایت‌ها از host ایرانی

اما در این راستا برخی سایت‌ها وجود دارند که به اجبار از host ایرانی استفاده می‌کنند. سایت‌های دولتی مانند: بانک‌ها، شهرداری‌ها، سازمان‌های نظامی و.. به دلیل قوانین کشور ملزم به استفاده از هاست ایرانی می‌باشند.

البته این سایت‌ها به دلیل بازدید بالا نیاز به تعداد قابل توجهی سرور دارند و از همین رو با داشتن شبکه‌ای قدرتمند می‌توانند از آپتایم پائین و قطعی‌های مداوم خود را رها سازند. این سایت‌ها به دلیل اهمیت بالای سئو برخی مواقع از سرورهای POP Node که سرورهای خارجی می‌باشند بهره می‌برند تا به کمک آن خنده گوگل دسترسی سریعی به سایت داشته باشد و رتبه خود را بتوانند افزایش به دهند.

[sitelink text=”برای استفاده از این راهکار حداقل باید بالای 10 سرور اختصاصی برای سایت خود داشته باشید و هزینه بسیار بالای صدها میلیونی باید برای برقراری بپردازید.”]

حرف آخر

برای کلان آخر و جمع‌بندی استفاده از host خارجی انتخابی درست و معقول است. زیرا با شبکه ارتباط بهتری برقرار کرده و همچنین ارتباط تنگاتنگی با موتورهای جستجو گوگل و… دارد. استفاده از خدمات بی‌نظیر میزبان سایت و ارائه هاست های خارجی و ایرانی با زیرساختی قوی و قدرتمند شما را در راه‌اندازی و پیشرفت کسب‌وکار ترقی بخشیده و اطمینان خاطر می‌دهد تا همیشه و در هرزمانی پشتیبان و یاری‌رسان شما کاربران عزیز باشد.

امیدواریم که این مطلب برای شما کاربران عزیز مفیدواقع شده باشد. ممنونیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. برای یادگیری و آموزش مطالب بیشتر لطفاً به وبلاگ میزبان سایت مراجعه کنید.

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس

تـــهــــران، نــیــاوران
مجتمع اطلس مال

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
پنج‌شنبه 9 الی 13

راه ارتباطی

02128422586 | 02128422596
info@mizbansite.com

logo-samandehi

2010-2022 | تمامی حقوق نزد میزبان‌سایت محفوظ میباشد