نکته کلیدی افزایش رتبه الکسا

معروف‌ترین و مهمترین ابزارهای که به رتبه‌بندی وب‌سایت و تحلیل عملکرد سایت ها پرداخته، متعلق به وب‌سایت افزایش رتبه Alexa است که توسط شرکت آمازون، ارائه می‌شود. این ابزار بر اساس اطلاعات دریافتی از وب، سایت ها را رتبه‌ بندی می‌کند.رتبه‌بندی افزایش رتبه الکسا به این صورت است که هر چه عدد کوچک‌تر باشد، رتبه الکسای آن بهتر است.

افزایش رتبه الکسا

افزایش رتبه Alexa یک سیستم رتبه بندی است که دفعات بازدید سایت های مختلف را به عموم مردم گزارش می دهد. برای اطلاع از افزایش رتبه Alexa وب‌سایت خود میتوانید وارد سایت الکسا به آدرس www.alexa.com شده و آدرس سایت مورد نظر را وارد نمایید.  در ادامه با میزبان سایت همراه باشید تا به بررسی اینکه روش‌های ازایش رتبه الکسا بپردازیم.

یادداشت گذاری در وب‌سایت‌های دیگر و بلاگ‌ها

برای افزایش رتبه الکسا سایت خود بهتر است لیستی از وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌هایی که دارای بازدیدکنندگان زیادی بوده و در حوزه کاری شما می‌باشند، تهیه کنید. در مرحله بعد در موضوعاتی که در حال حاضر مورد بحث و گفتگو هستند، نظرات واقعی و هوشمندانه خود را بگذارید.

در وب سایت‌های پر بازدید این کار ممکن است باعث کشاندن تعداد زیادی بازدیدکننده به سایت شما شود. نوشتن یک نظر ساده و قابل تحسین تا حدود زیادی می‌تواند در افزایش تعداد لینک‌های بازگشتی کمک کند و این موضوع یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش رتبه الکسا می‌باشد.

تاثیر مشارکت در فروم‌ها و انجمن‌ها بر افزایش رتبه الکسا

بهترین وسیله برای تبلیغ و انتشار بلاگ یا وبسایت شما مشارکت در فروم‌ها و تالار گفتمان‌هاست. از این طریق میتوانید مقالات، مطالب و نقدهای سایت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. تنها مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید این است که از لینک دادن مستقیم پرهیز کنید؛

آن هم به این دلیل است که لینک وب‌سایت شما در بخش پروفایل کاربری‌تان قابل دسترس خواهد بود. اگر مشارکت از این طریق به صورت دقیق و صحیح انجام شود، تاثیری فوق‌العاده در بهبود و افزایش رتبه الکسا وب‌سایت خود مشاهده خواهید کرد.

ثبت نام در تغذیه‌کننده RSS

در زمان انتشار یک بلاگ، بهترین راه برای بازنشر دادن و به بیرون فرستادن پیغام شما به دست خوانندگان، تغذیه‌کننده‌های RSS هستند. RSS ها باعث جذب خوانندگان به سمت بلاگ بر طبق موضوعات موردعلاقه شما و امکان پخش کردن پیغام‌هایتان می‌شوند؛

از این روش میتوان خوانندگانی همیشگی برای وبلاگ‌تان بدست آورید. همچنین تغذیه‌کننده‌های RSS گزینه‌ای فوق‌العاده برای ابزارهای مختلفی هستند که به طوری چشمگیر، در افزایش رتبه الکسا تاثیر گذارند.

نوشتن مطالب با کیفیت

میتوان گفت بهترین و قوی‌ترین روش افزایش رتبه الکسا سایت، تولید محتوای مفید، منحصربه‌فرد و با کیفیت در بلاگ یا وب‌سایت است. داشتن مطالب معتبر و باکیفیت در زمینه بازاریابی تا حدود بسیار زیادی کمک خواهد کرد؛ به هیچ وجه از مطالب دیگران و محتوای کپی شده استفاده نکنید؛ سعی کنید مطالب و ایده‌های خود را به روش‌های جدیدی در وب‌سایت‌تان وارد کنید.

ایجاد بک لینک‌های با کیفیت

از فاکتورهای اساسی گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها میتوان به اعتبار و قدمت آن‌ها اشاره کرد. سعی کنید برای گرفتن بک لینک از سایت‌هایی با اعتبار و قدمت بالا کمک بگیرید؛ البته موارد دیگری چون مرتبط بودن حوزه کاری را نیز باید لحاظ کنید و اینکه تعداد بک‌لینک ها نیز نباید زیاد باشد؛

به نحوی که حدود 90% از محتوای مطلوب و کیفیت استفاده کرده و حدود 10 درصد از تمرکز را بر روی بک لینک قرار دهید. با گرفتن بک لینک از وب‌سایت‌های معتبر و مرتبط اعتبار سایت شما نیز بالا خواهد رفت و این خود یکی از عوامل موثر برای افزایش رتبه الکسا است.

کمک گرفتن از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش رتبه Alexa

با توجه به استفاده بسیار زیاد مردم از شبکه‌های اجتماعی، میزان اعتبار و تاثیرگذاری آن را نمیتوان بر افزایش بازدیدکنندگان نادیده گرفت. مدیران وب‌سایت‌ها میتوانند با استفاده از تولید محتوایی جذاب در شبکه‌‎های اجتماعی و قرار دادن یک لینک حاوی محتویات با ارزش مطالب سایت، کاربران شبکه اجتماعی را به وب‌سایت خود هدایت کنید؛ این کار تاثیر مثبتی در افزایش رتبه Alexa سایت شما خواهد داشت.

مطالب سایت خود را به صورت دوره‌ای به‌روزرسانی کنید!

نوشتن مطالب و مقالات بیشتر در سایت و همچنین بروزرسانی مطالب قبلی تاثیر مطلوبی در افزایش رنک الکسا خواهد داشت. البته در این مورد باید بگوییم که مشخص نیست که افزایش رتبه الکسا به دلیل اسکن کردن مطالب جدید است و یا به دلیل هدایت بازدیدکنندگان به سمت وب‌سایت به دلیل بروز رسانی انجام شده در مطالب قبلی.

از تولبار و ویجت‌های الکسا استفاده کنید.

یکی از اساسی ترین مواردی که میتوانید برای افزایش رتبه الکسا وب‌سایت خود انجام دهید، استفاده از تولبار و ویجت‌های الکسا است. به عنوان مثال می‌توانید تنها رتبه Widget را در وب‌سایت خود قرار دهید؛ این کار باعث افزایش رتبه الکسا به صورت جهشی خواهد شد.

هر یکبار کلیک کاربران بر روی این Widget ، شمرده شده و باعث افزایش واقعی رتبه وب‌سایت شما در الکسا خواهد شد. در واقع میتوان گفت یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش رتبه الکسا سایت استفاده از ویجت‌های Alexa است؛ زیرا تمام بازدیدها از وب‌سایت در رتبه بندی را منعکس خواهد کرد.

برای افزایش این تاثیرگذاری باید در مرورگر اینترنتی خود، وب‌سایت‌تان را به عنوان Home Page قراردهید. سپس به صفحه‌ای شامل فیلد مربوط به یک موتور جستجو، یک لینک به سایت آمازون، یک لینک به وب‌سایت الکسا، اطلاعاتی مربوط به رتبه سایتی که کاربر در حال بازدید آن است و همین‌طور لینک‌هایی مرتبط با آن سایت مشاهده خواهید کرد.

نوشتن محتوای مرتبط با رتبه Alexa و سئو

ورود یک کاربر به یک وب‌سایت باعث افزایش رتبه الکسا و رتبه‌ آن صفحه از سایت می‌گردد، باتوجه به این مسئله پیشنهاد می‌شود در مورد مطالبی که به مدیران سایت‌ها و وبلاگ‌نویسان در خصوص افزایش رتبه سایت و بهبود سئو سایت کمک می‌کند، مطلب بنویسید.

این‌کار می‌تواند ترافیک ورودی زیادی را به سمت سایت شما سرازیر کند که تاثیر مطلوبی در افزایش رتبه الکسا خواهد داشت؛ البته ین نکته را هم باید در نظر بگیرید که برای این کار نیازمند ارائه اطلاعات ارزشمند و قابل‌توجهی در مطالب خود خواهید بود.

افزایش رتبه Alexa

ارسال وب‌سایت برای فهرست‌های وب و موتورهای جستجو

از سال 1990 میلادی که وب جهانی در دسترس عموم قرار گرفت، فهرست‌های وب به عنوان یکی از مهمترین روش‌های تاثیرگذار تبلیغات برای کسب‌و‌کارهای آنلاین شناخته شده‌اند. داشتن یک لیست در وب‌سایتی معتبر و مشهور با ترافیک ورودی بالا میتواند ترافیک زیادی از کاربران را به سمت سایت شما سرازیر کند؛ که این میزان ترافیک که از سمت یک وب‌دایرکتوری می‌آیند، تا حد بسیار زیادی در افزایش رتبه الکسا موثر خواهد بود.

سرمایه گذاری روی کمپین‌های ادوردز گوگل و PPC

این روش، راهی عالی برای جذب ترافیک ورودی هدفمند است که باعث آمدن بازدیدکنندگان بیشتری به سایت شما می‌شود. این بازدیدکنندگان به محتوای وب‌سایت شما علاقه‌مند بوده و علاقمند بوده و به‌اندازه کافی با سایت و صفحات وب‌سایت یا وبلاگ شما تعامل برقرار خواهند کرد.

این ترافیک نه‌تنها رتبه الکسا را افزایش می دهد، بلکه عملکرد و سرعت وب‌سایت شما را به‌طور کلی ارتقا می‌دهد.

تلاش برای بهینه سازی سایت با رتبه Alexa

مباحث زیادی در مورد این‌که آیا رتبه Alexa ارزش زحمت کشیدن را دارد یا نه وجود دارد؛ حقیقتاً سنجش سایت نشانه عملکرد سایت است؛ در طول زمان مقایسه رتبه الکسا می‌تواند معیار مهمی برای سنجش عملکرد وب‌سایت‌تان باشد.

زمانی که برای افزایش رتبه الکسا سایت خود تلاش می‌کنید، در واقع آن را بهینه‌سازی کرده و سئو سایت خود را بهبود می‌بخشید. از این طریق می‌توانید بر روی تمام جنبه‌ها و زوایای حضور وب‌سایت خود در فضای مجازی و به‌صورت آنلاین تاثیرگذار باشید. بنابراین صرف‌نظر از ارزش و اعتبار رتبه الکسا، تلاش برای افزایش رتبه آن به معنی تلاش برای بهبود سئو و بهینه سازی سایت‌تان است.

نکات ریز دیگری هم هستند که در بهبود جایگاه و افزایش رتبه الکسا تاثیر چشمگیری خواهند داشت که در ادامه به صورت مختصر به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

  • از دوستان خود بخواهید که در مورد وب‌سایت شما در سایت الکسا نظر دهند.
  • در سایت‌ها یا انجمن‌های شبکه‌های اجتماعی آسیایی مطلب بفرستید.
  • یکی از مواردی که باعث افزایش بازدید شده و در نهایت تاثیر مطلوبی بر افزایش رتبه الکسا خواهد گذاشت، درست کردن یک Digg یا Stumbled است که مطالب خود را بر روی آن قرار دهید.
  • مطالب پربازدید وب‌ سایت خود را بهینه‌سازی کنید. یک ابزار در انتهای مطالب خود اضافه نموده و به الکسا سایت خود لینک دهید و یا اینکه از انتقال دهنده رتبه Alexa استفاده نمایید.
  • روش دیگری که میتوان به آن اشاره کرد، استفاده از MySpace و اینستاگرام، فیسبوک، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی است. سعی کنید در این شبکه‌ها از تصاویر جذاب یا بنر استفاده کنید و سپس با لینک‌دهی صحیح آن‌ها را به الکسای خود منتقل نمایید.

امیدواریم که این مطلب برای شما کاربران عزیز مفیدواقع شده باشد. ممنونیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. برای یادگیری و آموزش مطالب بیشتر لطفاً به وبلاگ میزبان سایت مراجعه کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس

تـــهــــران، نــیــاوران
مجتمع اطلس مال

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
پنج‌شنبه 9 الی 13

راه ارتباطی

02128422586 | 02128422596
info@mizbansite.com

logo-samandehi

2010-2022 | تمامی حقوق نزد میزبان‌سایت محفوظ میباشد